O mně

Tereza Jarošová
Tereza Jarošová

Jmenuji se Tereza Jarošová.

Jsem absolventkou kurzů Akademie Xany Bati a jsem Certifikovanou trenérkou Koncepce fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla podle Xany Bati.

Jsem máma tří dětí a je mi 41 let.

Jsem tedy ve věku, kdy se na těle začínají výrazněji projevovat důsledky neřešených deformací, pohybových stereotypů a stárnutí.

Má cesta ke Koncepci XB

Vždy jsem byla zvyklá se hýbat, chodila jsem pravidelně na lekce Power yogy, Pilates, Ballantes, vyzkoušela jsem Port de Bras i Hip Hop. Ráda tančím a jezdím na koni. Díky tomu všemu mne už léta nebolí záda.

Jendoho dne jsem si ale navzdory cvičení a protahování uvědomila, jak moc mi zatuhla ramena, trapézy, napnuly se mi kývače hlavy a začala jsem trpět na bolesti hlavy začínající na šíji. Také jsem zjistila, že cvičením si vyvolám dobrou náladu, zlepším kondičku a vybuduji svaly, ale nezhubnu. Po půlroce snahy o zhubnutí cvičením, jsem nenatáhla kalhoty přes stehna a rukávy mi byly těsné. Břicho ale nezmizelo. Jak to?

Nechtěla jsem jen pasivně přihlížet a stěžovat si na to či ono. Nechtěla jsem se nechat semlít kosmetickým průmyslem. Nechtěla jsem si šetřit na plastiku víček. Rozhodla jsem se vzít to do vlastních rukou.

Po absolvování Školy Xany Bati jsem byla natolik nadšená možnostmi, které Koncepce ženám (ale i mužům a dětem) přináší, že jsem se rozhodla Koncepcí XB zabývat dál a hlouběji a stát se trenérkou, abych mohla tyto vědomosti a dovednosti předávat dále. Je to nekončící cesta plná zajímavého sebepoznání, objevování souvislostí, seznamování s mnoha moudrými ženami a vzájemného obohacování.

Naučím vás, jak si opečovávat a vyživovat pleť bez drahých krémů. Jak si srovnat tělo. Proč mohou mít i lidé štíhlí vystouplé bříško a co s tím dělat. Jak zpevnit pokožku. Jak odstranit vrásky.

Je to na vás.

A co ještě dělám?

Další mou vášní jsou přírodní materiály, tvoření rukama, kreslení a šití. Pokud chcete vědět, co z toho vzniká, inspirovat se, či se něco naučit, navštivte EKOpanenky.cz