Blog

 

Když mi bylo pět, nechápala jsem, jak ty dospělé může bavit jen tak chodit! Kráčet. Zcela nudně, nevynalézavě. Smutně a pomalu. Vždyť se přece můžeme pohybovat tolika zábavnějšími způsoby. Například hopsáním. Nebo skákáním po jedné noze. Nebo utíkat, co vám síly stačí. To je nejen zábavné tím, jak vám vlají vlasy, ale navíc též mnohem rychlejší.

Břicho a já

22.06.2018

Břicho je jedna z těch částí těla, ke které máme dost zvláštní vztah. A nejen my ženy. Své břicho řeší i muži. Nejčastěji se z něj snaží udělat onen věhlasný pekárenský produkt.

Chováme se dost zodpovědně? Zodpovědné chování. Zodpovědný přístup. Zodpovědná výchova k zodpovědnosti. Zodpovědnost za druhé. Zodpovědnost za své zdraví.

Je v lidské přirozenosti... tedy alespoň části z nás, vše hezky systematizovat a škatulkovat. Vše hezky popsat a zařadit. Řády, podřády, čeledi, třídy, druhy...

Nejčastěji nosím obyčejné šněrovací kecky, protože miluji pohodlí. V obchodě mne ale stejně vždycky nejvíc zaujmou lodičky, které bych si musela obouvat ze štaflí. Jsem jimi naprosto uchvácená.

Kdy?... Teď!

12.04.2018

S některými věcmi čekáme na ten pravý okamžik. Až bude ta správná chvíle. Ideální podmínky. Šetříme si nové drahé šaty na speciální událost, delikatesní laskominu na slavnostní sešlost a minisukně na nové nohy.

Pořádně nevím, co to je meditace. Rozhodně mne samo od sebe ani nenapadne usednout na pohankový polštářek do lotosového květu a půl hodiny tiše sedět a meditovat. Jednak nevím, jak se to dělá, a za další nemám ten polštářek.

Poslouchám své tělo. Jdu do sebe. Naciťuji se. Vnímám své tělo. Poslouchám jeho signály. Jsem v souladu se svým cyklem... Prostě už jsem hotová vědma, co vám budu povídat.